Relacja:VII Rowerowe Mistrzostwa Rzeczoznawców Majątkowych – 29 czerwca 2024 r.

29.07.2024

Sezon letni, śladem ubiegłego roku, rozpoczęliśmy od dawki pozytywnych emocji i świetnej energii, napędzanej dwoma kołami podczas Rowerowych Mistrzostw Polski Rzeczoznawców Majątkowych, których organizatorem było PSRWN im. prof. Andrzeja Hopfera. Patronat nad wydarzeniem, śladem lat ubiegłych, objęła Polska Federacja Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych, którą reprezentował Prezydent Wiesław Majcher. Tegoroczne zmagania sportowe patronatem objął również Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który (także w zmaganiach sportowych) reprezentował Zastępca Dyrektora Generalnego Tomasz Ciodyk.

Mistrzostwa odbyły się 29 czerwca w Morzyczynie koło Stargardu, w województwie zachodniopomorskim. Licząca 57 km i niezwykle malownicza trasa rowerowa wiodła dookoła jednego z największych jezior w Polsce – Miedwie i przebiegała w terenie urozmaiconym zarówno pod względem rzeźby, jak i nawierzchni. Dla jednych okazała się trasą do zdobycia, dla innych trasą wymagającą nie lada wysiłku. Dla wszystkich natomiast  – trasą do pokonania z ogromną satysfakcją.

Wyścig rozgrywany był w ramach XVIII Maratonu MTB-GRAVEL im. Tomasza Pryciaka, organizowanym przez Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów (STC Stargard). Zawodnicy maratonu docenili wysoki poziom organizacyjny, w szczególności zabezpieczenie trasy maratonu, rodzinną atmosferę, catering i liczne nagrody.

W zawodach oprócz rzeczoznawców majątkowych wzięli udział również inni specjaliści rynku nieruchomości: pośrednicy, zarządcy, pracownicy wydziałów nieruchomości urzędów administracji publicznej a także pracownicy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Po emocjonującym wyścigu i kilku godzinach ciężkiej pracy nóg, na podium stanęło łącznie sześciu zawodników.
W kategorii żeńskiej z czasem 01:55:11.63, bijąc swój ubiegłoroczny wynik, uplasowała się jako Mistrzyni Polski Dorota Klewecka (KOWR OT Stargard). Drugie miejsce, z czasem 02:15:06.65, zajęła Monika Aniśko (zarządca nieruchomości z Pyrzyc), natomiast trzecie miejsce podium należało do Magdaleny Maślach (Radisson Blue Świnoujście), która zakończyła wyścig z czasem 02:24:51.29.

W kategorii mężczyzn z rewelacyjnym czasem 01:45:57.14 uplasował się jako Mistrz Polski Bartłomiej Kołtun (KOWR OT Lublin). Drugie miejsce, z czasem 01:49:41.21, zajął Norbert Słowiński (rzeczoznawca majątkowy z Dzierżoniowa). Na trzecim miejscu podium stanął Grzegorz Więckowski (z Wrocławia), który ukończył trasę z czasem 01:59:02.48, poprawiając swój ubiegłoroczny wynik.

VII RMPPM zapisały się ponadto wieloma osobistymi osiągnięciami. Tuż za podium, z czasem 02:08:38.06 (lepszym od ubiegłorocznego o ponad 7 minut), uplasował się Wojciech Pażucha (rzeczoznawca majątkowy z Oławy), a jako debiutantka maratonu MTB, z bardzo dobrym czasem 02:33:28.91, wyścig ukończyła Wioletta Skalska (rzeczoznawczyni majątkowa z Olsztyna). Szczęśliwa, bo siódma edycja mistrzostw, pozwoliła również na powrót na trasę sędziemu Mirosławowi Gdeszowi, który dotarł na metę z czasem 02:15:08.06.

W tym roku Osobowością Kolarską i pucharem Prezydenta PSRWN został wyróżniony Leszek Saleta (rzeczoznawca majątkowy z Wrocławia), za zainicjowanie Mistrzostw Rowerowych Rzeczoznawców Majątkowych, zaangażowanie w organizację i coroczny udział.

Lider wyścigu otrzymał puchar z rąk Wiesława Majchera Prezydenta PFSRM, a najlepsza z pań otrzymała od Tomasza Ciodyka puchar Dyrektora Generalnego KOWR. Puchar Prezydenta PSRWN im. prof. Andrzeja Hopfera, z rąk wiceprezydenta PSRWN Romana Bispinga, trafił do Osobowości Kolarskiej. Wszyscy uczestnicy ukończyli maraton rowerowy, otrzymując z rąk Prezes PSRWN O/Szczecin Agnieszki Zegarek-Dudzińskiej zasłużone medale..
Fundatorem nagród specjalnych (zegarków), rozlosowanych wśród uczestników VII Rowerowych Mistrzostw Polski Rzeczoznawców Majątkowych, była Fundacja Rozwoju Polskiej Myśli Technicznej i Mechaniki Precyzyjnej G. Gerlach ze Szczecina.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom ukończenia wyścigu i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych, VIII Rowerowych Mistrzostwach Polski Rzeczoznawców Majątkowych. Do zobaczenia za rok!

dodano: Poniedziałek, 29/07/2024 14:38

ostatnia aktualizacja: Poniedziałek, 29/07/2024 14:58