VI Rowerowe Mistrzostwa Polski Rzeczoznawców Majątkowych


10.07.2023 r.

W dniu 1 lipca br. odbyły się VI Rowerowe Mistrzostwa Polski Rzeczoznawców Majątkowych. Przeprowadzone zostały w ramach XVII Maratonu MTB-GRAVEL im. Tomasza Pryciaka, którego trasa, licząca 58 km, przebiegała dookoła jeziora Miedwie (gmina Kobylanka, woj. zachodniopomorskie). Organizatorem Maratonu było Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów. Oprócz rzeczoznawców majątkowych, w ramach Maratonu swoje mistrzostwa Polski mieli również strażacy Państwowej Straży Pożarnej.

Tegoroczne Mistrzostwa, zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Rzeczoznawców Wyceny Nieruchomości Oddział w Szczecinie, znacznie różniły się od poprzednich edycji, które miały miejsce na Dolnym Śląsku, organizowanych przez Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych we Wrocławiu.  Dłuższy był dystans, a trasa obejmowała poza typowymi odcinkami szosowymi, również drogi polne, szutrowe i leśne, w tym „ulubione” przez uczestników drogi utwardzone ażurowymi płytami betonowymi. Pogoda dopisała, część trasy trzeba było jednak pokonać „pod wiatr”, który nie był jednak szczególnie uciążliwy.

Ogółem w Maratonie uczestniczyły 363 osoby, w tym w mistrzostwach rzeczoznawców majątkowych - 19. W klasyfikacji generalnej naszych mistrzostw pierwsze miejsce zajął Zbigniew Witkiewicz (rzeczoznawca majątkowy, STC Stargard), drugie Dorota Klewecka (pracownica SZ KOWR w Stargardzie, STC Stargard), trzecie Leszek Saleta (rzeczoznawca majątkowy z Wrocławia).

Maraton przyciągnął uczestników o różnym stopniu umiejętności, zarówno reprezentujących poziom zawodowców, jak i amatorów. Zwycięzcy dotarli do mety już po 1,5 godzinie, niektórzy potrzebowali na pokonanie całego dystansu ok. 4 godzin.   
 
Organizacja VI Rowerowych Mistrzostw Polski Rzeczoznawców Majątkowych została dofinansowana przez PFSRM. W Maratonie wzięli udział: Prezydent PFSRM Tomasz Ciodyk i Wiceprezydent PSRWN Roman Bisping.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tego wspaniałego wydarzenia. Szczególne podziękowania i słowa uznania kierujemy do Koleżanki Agnieszki Zegarek-Dudzińskiej (Prezes  Oddziału PSRWN w Szczecinie) i Kolegi Zbigniewa Witkiewicza (również z Oddziału PSRWN w Szczecinie).

Tomasz Ciodyk

dodano: Poniedziałek, 10/07/2023 14:23

ostatnia aktualizacja: Czwartek, 24/08/2023 12:41


Galeria

Kodeks Etyki Zawodowej
Rzeczoznawców Majątkowych

Rzeczoznawca Majątkowy
Czasopismo PFSRM

Europejskie Standardy Wyceny
edycja 9-2020

System uznania zawodowego rzeczoznawców majątkowych REV

Sklep Online

Spis treści kwartalnika
"Rzeczoznawca Majątkowy"
nr 1-108

Ten widok nie jest dostępny