Celina Hoffman


 


     Celina Hoffman była absolwentką Politechniki Śląskiej w Gliwicach - Wydziału Inżynierii Sanitarnej. Doświadczenie zawodowe, zanim została rzeczoznawcą majątkowym, zdobywała w trakcie pracy w przedsiębiorstwie robót inżynieryjnych, urzędzie wojewódzkim oraz w dużej spółce giełdowej. Szczególne znaczenie, dla aktualnie wykonywanego zawodu rzeczoznawcy majątkowego, miała praca w spółce, gdzie była odpowiedzialna za gospodarkę nieruchomościami spółki - w tym zarządzanie nieruchomościami, regulację ich stanów prawnych oraz udział w wykonywaniu analiz efektywności inwestowania w nieruchomości.
     Studia Podyplomowe w zakresie szacowania nieruchomości ukończyła w 1997r. na Politechnice Warszawskiej i tym również roku uzyskała uprawnienia zawodowe do szacowania nieruchomości (nr 2768).
Jako rzeczoznawca majątkowy, od 1998r. prowadziła działalność gospodarczą pod nazwą Celina Hoffman KANCELARIA „PROPERTY EXPERT" Hoffman & Zapała, zatrudniając dwie osoby (tym jedną z uprawnieniami do szacowania nieruchomości, drugą z licencją pośrednika).
     W trakcie swojej działalności zawodowej była wykładowcą na studiach podyplomowych z zakresu wyceny nieruchomości oraz gospodarki przestrzennej organizowanych przez Politechnikę Świętokrzyską w Kielcach oraz przez Staropolską Szkołę Wyższą w Kielcach.
     Od 2001 do chwili odejścia pełniła funkcję prezesa Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych w Kielcach, angażując się czynnie w prace ma rzecz środowiska rzeczoznawców majątkowych.
     W 2005 roku została powołana na członka Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej. Praca w tej komisji dawała jej dużą satysfakcję, poprzez możliwość wykorzystania swojej wiedzy w zakresie dydaktyki, dla lepszego przygotowania kandydatów do wykonywania zawodu rzeczoznawcy majątkowego.
     Była jednym z najdłuższych stażem Członkiem Rady Krajowej PFSRM (2001-2019). Jej pozytywne nastawienie, humor, empatia i życzliwość wprowadzały zawsze wspaniałą atmosferę wśród ludzi, którzy się tłumnie przy Niej gromadzili zarówno na własnym świętokrzyskim podwórku jak też w środowisku struktur federacyjnych.
     Za swoje zasługi we wkład rozwoju zawodu rzeczoznawcy majątkowego w 2009r. odznaczona została złotym odznaczeniem PFSRM, w 2016r. srebrnym medalem „Zasłużony dla Polskiego Rynku Nieruchomości. Jej zaangażowanie w 2018r. doceniła Kapituła przyznając jej odznaczenia Amicus de Rebus Peritorum Polonorum.
     Dała się także poznać jako wyjątkowa organizatorka dwóch Krajowych Konferencji Rzeczoznawców Majątkowych w Kielcach (XIX w 2010r. oraz XXVIII w 2019r.)
     Koleżanka Celina Hoffman swoją wieloletnią pracą społeczną i zawodową stanowi  wzór do naśladowania dla kolejnych pokoleń rzeczoznawców majątkowych.

dodano: Czwartek, 21/11/2019 11:22

ostatnia aktualizacja: Czwartek, 20/05/2021 11:25

Kodeks Etyki Zawodowej
Rzeczoznawców Majątkowych

Rzeczoznawca Majątkowy
Czasopismo PFSRM

System uznania zawodowego rzeczoznawców majątkowych REV

Sklep Online

Spis treści kwartalnika
"Rzeczoznawca Majątkowy"
nr 1-108

Ten widok nie jest dostępny