Spotkanie Zarządu PFSRM w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii


11.01.2021

W dniu 7 stycznia br. przedstawiciele Zarządu PFSRM (Prezydent Tomasz Ciodyk i Wiceprezydent Wiesław Majcher) spotkali się z Panią Anną Kornecką - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. W spotkaniu uczestniczyły również: Dyrektor Departamentu Gospodarki Nieruchomościami - Pani Małgorzata Kutyła i Naczelnik Wydziału Wyceny i Rynku Nieruchomości w tym Departamencie - Pani Ewa Galczak. 

Spotkanie z Panią Minister, która niedawno objęła to stanowisko, było okazją do przybliżenia działalności naszej organizacji zawodowej i przedstawienia aktualnych, istotnych dla środowiska rzeczoznawców majątkowych zagadnień. Wśród poruszonych tematów znalazły się m.in. standardy zawodowe, statystyczne metody wyceny, dostęp do danych i dokumentów o nieruchomościach i transakcjach w instytucjach publicznych, kwestia samorządu zawodowego rzeczoznawców majątkowych oraz ewentualna nowelizacja niektórych przepisów prawa, m.in. w zakresie wyceny nieruchomości przejmowanych pod drogi.

Pani Minister wyraziła zainteresowanie współpracą z Federacją przy opracowywaniu propozycji rozwiązań prawnych w zakresie wyceny nieruchomości i działalności rzeczoznawców majątkowych. Przedstawiciele PFSRM zostali poproszeni o przedstawienie na piśmie problemów wraz z ewentualnymi propozycjami ich rozwiązania.

Tomasz Ciodyk     

dodano: Poniedziałek, 11/01/2021 10:01

ostatnia aktualizacja: Poniedziałek, 11/01/2021 10:04

Rzeczoznawca Majątkowy
Czasopismo PFSRM

System uznania zawodowego rzeczoznawców majątkowych REV

Sklep Online

Ten widok nie jest dostępny