XXV Mistrzostwa Polski Rzeczoznawców Majątkowych w Tenisie Ziemnym


30.08.2019

Relacja z XXV Mistrzostw Polski Rzeczoznawców Majątkowych w Tenisie Ziemnym im. Bolesława Rusaka o Puchar Prezydenta Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych


W dniach 20 i 21 czerwca 2019 r. we Wrocławiu odbyły się XXV Mistrzostwa Polski Rzeczoznawców Majątkowych w Tenisie Ziemnym im. Bolesława Rusaka o Puchar Prezydenta Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych. Organizatorem Mistrzostw było Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych we Wrocławiu. Tegoroczny turniej po raz trzeci w swojej historii gościł w stolicy Dolnego Śląska. Impreza odbyła się  na kortach Olimpijskiego Clubu Tennis and Sports przy ulicy Paderewskiego 35. [stadion olimpijski].


Uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonali Prezes Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych we Wrocławiu Tomasz Pajorski oraz członek honorowy Stowarzyszenia Stanisław Cegielski. W zawodach rywalizowali zawodnicy z różnych zakątków Polski,  z Bochni, Dzierżoniowa, Gdyni, Inowrocławia, Leszczyny, Marklowic Górnych, Olsztyna, Piły, Poznania, Suwałk, Szczecina, Wałbrzycha i Warszawy. W Mistrzostwach zabrakło kilku stałych uczestników, których wyeliminowały kontuzje lub sprawy losowe (życzymy Im szybkiego powrotu do pełnej dyspozycji sportowej). Wreszcie, ku ogromnej radości organizatorów, w turnieju wystąpiły dwie Panie, koleżanki Asia Chmielewska i Miłka Pietrzak. Zawody rozegrano w następujących konkurencjach i kategoriach: gra pojedyncza - kategoria open i powyżej 55 lat oraz gra podwójna. W czwartek, przy prawdziwie tropikalnej pogodzie, rozegrano w grze pojedynczej mecze w poszczególnych grupach systemem „każdy z każdym” oraz w grze podwójnej mecze eliminacyjne. Wieczorem, po zakończeniu wyczerpującej rywalizacji, uczestnicy zasłużyli na odpoczynek i relaks przy tradycyjnym grillu. Piątek przywitał zawodników deszczem, w związku z czym mecze półfinałowe  i finałowe w grze pojedynczej i podwójnej odbyły się w hali. Większość pojedynków była bardzo zacięta i wyrównana, a wszystkie mecze były toczone w duchu sportowej  i przyjacielskiej rywalizacji.
Prawdziwą wisienką na torcie był finałowy pojedynek pomiędzy Krzysztofem Kacprzykiem   i Piotrem Szczepańskim. Ozdobą turnieju były pojedynki z udziałem naszych przemiłych koleżanek, które swoim ogromnym zaangażowaniem i umiejętnościami wprawiały w niemały kłopot swoich kolegów.

Oficjalne zakończenie Mistrzostw odbyło się w piątek wieczorem podczas uroczystej kolacji, na której finaliści poszczególnych konkurencji i kategorii otrzymali puchary i nagrody z rąk Prezydenta PFSRM Tomasza Ciodyka i Prezesa SRM we Wrocławiu Tomasza Pajorskiego. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale oraz koszulki. Nagrodę honorową za 25-ty udział w Mistrzostwach Polski Rzeczoznawców Majątkowych w Tenisie otrzymał Wojciech Frankowski, a nagrodę dla seniora Mistrzostw odebrał Stanisław Swora.  Specjalne puchary zostały wręczone naszym przeuroczym Paniom - Asi Chmielewskiej i Miłce Pietrzak. Mistrzostwa stały na wysokim poziomie sportowym, mecze były długie i wymagały od zawodników dobrego przygotowania kondycyjnego, często były rozstrzygane w tie-breaku, walczono o każdy punkt i do ostatniej piłki.

Komitet organizacyjny w składzie: Ryszard Borek, Wojciech Wiczkowski i Waldemar Ochocki, składa serdeczne podziękowania prezydentowi PFSRM Tomaszowi Ciodykowi I Prezesowi SRM we Wrocławiu Tomaszowi Pajorskiemu za objęcie patronatem XXV Mistrzostw Polski Rzeczoznawców Majątkowych w Tenisie Ziemnym. Szczególne podziękowania za wsparcie finansowe i okazaną pomoc składamy Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych i Stowarzyszeniu Rzeczoznawców Majątkowych we Wrocławiu. Osobne słowa podziękowania kierujemy do dr inż. Jerzego Wiczkowskiego za przeprowadzone szkolenie zawodowe dla uczestników turnieju w dzień poprzedzający Mistrzostwa.

Organizatorzy jeszcze raz gratulują zwycięzcom oraz składają podziękowania wszystkim zawodnikom i osobom towarzyszącym za stworzenie wspaniałej i rodzinnej atmosfery podczas turnieju. Do zobaczenia za rok na kortach w Szczecinie.        
                                          

                                                                                                                       Waldemar Ochocki
WYNIKI  MISTRZOSTW  POLSKI  W  TENISIE


GRA  POJEDYNCZA – kategoria open
1. Krzysztof Kacprzyk - Poznań
2. Piotr Szczepański - Inowrocław
3. Krzysztof Grzesiowski - Szczecin
3. Janusz Truskowski – Olsztyn

GRA  POJEDYNCZA – kategoria +55 lat
1. Ryszard Borek - Dzierżoniów
2. Jan Siudziński – Marklowice Górne
3. Ryszard Dyrda - Leszczyny
3. Bogdan Mituniewicz - Warszawa

GRA  PODWÓJNA – kategoria open

1. Krzysztof Kacprzyk (Poznań) i Krzysztof Grzesiowski (Szczecin)
2. Piotr Szczepański (Inowrocław) i Ryszard Dyrda (Leszczyny)
3. Ryszard Borek (Dzierżoniów) i Waldemar Ochocki (Wałbrzych)
3. Bogdan Mituniewicz (Warszawa) i Tadeusz Kościuk (Suwałki)

KLASYFIKACJA  DRUŻYNOWA
1. Śląskie Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych w Katowicach
2. Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych we Wrocławiu
3. Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych Województwa Wielkopolskiego
   w Poznaniu


dodano: Piątek, 30/08/2019 10:27

ostatnia aktualizacja: Środa, 02/10/2019 10:40

Rzeczoznawca Majątkowy
Czasopismo PFSRM

System uznania zawodowego rzeczoznawców majątkowych REV

Sklep Online

Ten widok nie jest dostępny