Relacja II Mistrzostwa Rowerowe


Dnia 22 czerwca 2019 r. Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych we Wrocławiu zorganizowało II. Rowerowe Mistrzostwa Polski RzM. Zawody odbyły się w Żmigrodzie, w ramach Grand Prix Doliny Baryczy, w Cyklu wyścigów Via Dolny Śląsk.

Patronat imprezy objęła Polska Federacja Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych oraz Prezydent Miasta Wrocławia.

Tradycyjnie już, w przeddzień zawodów, SRM we Wrocławiu zorganizowało szkolenie, które tym razem odbyło się w formie warsztatów. W pierwszej części spotkania prowadzonego przez rzeczoznawczynię majątkową, kol. Monikę Drobyszewską, słuchacze mieli okazję zapoznać się z tematyką przydatności dowodowej oraz granic weryfikacji operatów szacunkowych z punktu widzenia urzędnika. W drugiej części, kol. Leszek Saleta, przewodniczący Komisji Arbitrażowej i Opiniowania Wycen przy SRM we Wrocławiu zaprezentował najczęściej popełniane błędy w operatach szacunkowych w świetle doświadczeń komisji oceniających.

W drugiej edycji mistrzostw wzięło udział 26-u zawodników z całej Polski. Dystans 36 km (dwie pętle po 18 km) udało się ukończyć prawie wszystkim. Awaria sprzętu uniemożliwiła dotarcie na metę tylko jednemu z uczestników zawodów.

Już od startu wyłoniła się silna grupa liderów w składzie: Monika Strychar, Leszek Saleta, Zbigniew Witkiewicz, Mirosław Gdesz i Dariusz Godlewski. Emocje i walka o podium toczyły się aż do samej mety wśród pierwszej trójki uczestników. Tytuł mistrzowski obroniła Monika Strychar z czasem 57 minut i 13 sek. Dwie sekundy po niej minął metę Leszek Saleta, a po trzech sekundach Zbigniew Witkiewicz.
Klasyfikację generalną rzeczoznawców majątkowych dumnie zamykała Ania Nowel Śmigaj wraz z Prezydentem PFSRM Tomaszem Ciodykiem oraz Prezesem SRM we Wrocławiu Tomaszem Pajorskim.

Ostatecznie klasyfikacja pucharowa wygląda następująco:
Klasyfikacja Pań
  1. STRYCHAR Monika 00:57:13 Wrocław
  2. NIEWIADOMSKA Ewa 1:27:50 Łódź
  3. ANDRUSZKO Jolanta 1:28:37 Wrocław

Klasyfikacja Panów
  1. SALETA Leszek 00:57:15 Wrocław
  2. WITKIEWICZ Zbigniew 00:57:16 Szczecin
  3. GDESZ Mirosław 00:59:49 Warszawa

Koszulki liderów wciąż pozostają we Wrocławiu, ale podobno Szczecin już szykuje formę na przyszły rok.
Jak zwykle dopisała pogoda i nie zawiedli organizatorzy Mistrzostw. Po uroczystej ceremonii wręczenia pucharów wszyscy udali się na obiad. Na świeżym powietrzu, delektując się m.in. milickim karpiem omawiane były średnie tempa, tętna, boczne wiatry, ucieczki i odjazdy. Każdy z uczestników dostał pamiątkowy medal oraz upominki ufundowane przez Prezydenta Wrocławia.

Zdjęcia i relacja:
Ksemena Chrystowicz


dodano: Środa, 26/06/2019 01:10

ostatnia aktualizacja: Środa, 26/06/2019 01:15


Galeria

Rzeczoznawca Majątkowy
Czasopismo PFSRM

System uznania zawodowego rzeczoznawców majątkowych REV

Sklep Online

Ten widok nie jest dostępny